Spółka zarządza sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, WOOK, Meta oraz otwieranymi w ramach grupy restauracjami Fabryka Pizzy. Modelem działalności grupy jest zarówno franczyza jak i wynajem lokalizacji, w której może powstać własna restauracja spółki. Najbardziej znaną marką jest Sphinx – sieć istniejąca na rynku od 23 lat. Piwiarnia Warki to największa franczyzowa siec pubów w Polsce. Chłopskie Jadło to kuchnia Polska, która cieszy się niesłabnąca popularnością wśród Polaków i której zawsze chętnie próbują zagraniczni turyści. Fabryka Pizzy oferuje dania kuchni włoskiej: pizze, makarony, gnocchi, sałatki i desery. Meta Seta Galareta to bar nawiązujący do czasów PRL-u z szeroką ofertą alkoholi oraz tradycyjnymi polskim przekąskami i daniami. Meta Disco to klub muzyczny, w którym można swobodnie potańczyć do muzyki lat 80. I 90.

Nasze marki:

Sphinx:

Sphinx serwuje dania kuchni orientalnej i międzynarodowej. Jest to największa w Polsce, a zarazem jedna z największych w Europie sieci restauracji z segmentu casual dining. Pierwszy lokal Sphinx został otwarty w 1995 roku. Dziś pod tym szyldem działa blisko 100 restauracji w całej Polsce. Można je znaleźć w centrach handlowych, przy największych ulicach miast, a także w popularnych miejscowościach turystycznych. Sphinx oferuje bogactwo smaków i różnorodność dań co znajduje odzwierciedlenie w haśle ”Mamy ten smak”. Specjalnością restauracji jest kultowa Shoarma®. Wśród orientalnych propozycji znaleźć można także Hummus Jamil przygotowywany według oryginalnej libańskiej receptury i zestaw bliskowschodnich przekąsek mezze. Menu obejmuje również różnego rodzaju mięsa, w tym wyśmienite i bardzo popularne steki, potrawy z ryb, sałaty oraz desery. Franczyza marki Sphinx to sprawdzony pomysł na biznes.

www.sphinx.pl

Chłopskie Jadło

 

Chłopskie Jadło to sieć restauracji serwująca dania domowej polskiej kuchni przygotowywane ze świeżych składników. Pierwszy lokal tej marki powstał w 1995 roku, a w 2006 roku sieć została kupiona przez Sfinks Polska. Dziś w Polsce działa 12 restauracji Chłopskie Jadło, które znajdują się głównie w centrach miast oraz popularnych galeriach handlowych. Najwięcej lokali pod tym szyldem funkcjonuje w Krakowie i okolicy, a także w Warszawie. Pozostałe mieszczą się w Poznaniu i podpoznańskim Luboniu, Olsztynie, Bydgoszczy, Wrocławiu oraz w Bielsku-Białej.

www.chlopskiejadlo.pl

Fabryka Pizzy

Fabryka Pizzy to sieć restauracji z segmentu kuchni włoskiej, w ramach której działa 12 lokali. W ofercie znaleźć można pizze, ale także inne włoskie dania jak m.in. risotto, gnocchi i makarony. Charakterystycznym daniem sieci są Bombery, czyli gorące buły pizzowe z różnymi składnikami. Na bazie umowy inwestycyjnej zawartej z właścicielem Fabryki Pizzy grupa Sfinks ma wyłączne prawo do rozwoju sieci restauracji pod tą marką.

Wook

WOOK jest siecią restauracji typu casual dining specjalizującą się w daniach kuchni azjatyckiej. Pierwsza restauracja pod tym szyldem powstała w 2005 r., trzy lata później marka WOOK dołączyła do spółki Sfinks Polska. W ramach sieci obecnie działają dwa lokale – znajdujące się w Łodzi oraz w Gdańsku.

Oferta kulinarna WOOK to bogactwo smaków charakterystycznych dla różnych regionów Azji. Dodatkowo w menu restauracji znajdują się dania takie jak steki, ryby oraz sałaty, przygotowane na sposób orientalny.

www.wook.pl

 

Piwiarnia

Piwiarnia Warki to największa sieć pubów w Polsce. W ramach sieci w całej Polsce działa łącznie 68 lokali. Ich klienci mogą liczyć na bogaty wybór piw, ofertę kulinarną oraz możliwość śledzenia wydarzeń sportowych dzięki telewizyjnym transmisjom. Wystrój Piwiarni Warki jest inspirowany wnętrzami tradycyjnych pubów z Wysp Brytyjskich. Sfinks Polska nabył prawa do tej sieci w 2017 r. Franczyza marki piwiarnia to biznes dla każdego, kto zastanawia się jak otworzyć pub.